
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.65 mm |
| Width | 3.9 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Voltage Level |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 32 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | 3-State |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 4.2 ns |
| Quiescent Current | 15 µA |
| Propagation Delay | 32.2 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Transceiver, Translator |
| Number of Inputs | 8 |
| Data Rate | 500 Mbps |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Number of Outputs | 8 |
| Channels per Circuit | 8 |
| Voltage - VCCA | 1.65 V to 5.5 V |
| Voltage - VCCB | 1.65 V to 5.5 V |
Stock: 1374
Distributors
pcbx
Unit Price$0.87630
Ext.Price$0.87630
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.87630 | $0.87630 |
| 10 | $0.63180 | $6.31800 |
| 25 | $0.57623 | $14.40575 |
| 50 | $0.54232 | $27.11600 |
| 100 | $0.51040 | $51.04000 |
| 300 | $0.48407 | $145.22100 |
| 500 | $0.45910 | $229.55000 |
| 1000 | $0.44371 | $443.71000 |
| 3000 | $0.42493 | $1274.79000 |
| 5000 | $0.40694 | $2034.70000 |
